Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Obec Chorvátsky Grob

Bude na Čiernej vode telocvičňa ?Vytlačiť
 

Dňa 28.9. 2017 obec podala na Okresný úrad Bratislava žiadosť o poskytnutie finančných prostriedkov ministerstva školstva určených na rozvoj výchovy a vzdelávania žiakov v oblasti telesnej a športovej výchovy formou výstavby novej telocvične. Predmetom žiadosti o dotácie je výstavba novej telocvične V areáli novopostavenej školy na Javorovej aleji na Čiernej vode. Podľa informácií z ministerstva musí mať každá nová škola do 3 rokov postavenú telocvičňu. Celková výška dotácie uvedená v žiadosti je 650 000 € vrátane DPH. Minimálna spoluúčasť obce je 10% pričom maximálna výška dotácie, ktorú môže ministerstvo schváliť je stanovená na 150 000 € na jeden projekt avšak dotačná komisia má právo výšku dotácie upraviť. Rozpočet projektu vychádza z existujúcich projektov telocviční v meste Svätý Jur (683 tis. Eur), ktorá bola uvedená do prevádzky 11.9.2017 a z rozostavanej stavby telocvične v Moste pri Bratislave (589 tis. Eur), ktorá je tesne pred dokončením. 

Veríme, že ministerstvo školstva zohľadní našu neutešenú situáciu s telocvičňami v našej obci a že našu žiadosť podporí. Podľa údajov z matriky a to 1700 detí s trvalým pobytom v našej obci plus stovky ďalších bez trvalého pobytu si telocvičňu určite zaslúži. Nová ZŠ bude mať v blízkej budúcnosti 300 žiakov a telocvičňa, ktorá bude komerčne k dispozícii po vyučovaní pre rôzne športové aktivity našich občanov, sa rozhodne v tejto obci uživí.

V prílohe je vizualizácia ako by telocvičňa v prípade úspešnej dotácie a schválenia spoluúčasti poslancami mohla vo veľmi blízkej budúcnosti na Čiernej vode vyzerať a pár obrázkov z telocvične v Sv.Juri z jej slávnostného otvorenia a foto stavby v Moste pri Bratislave. Dočkáme sa takýchto obrázkov aj na Čiernej vode?

Držme si palce!

 

Obr. 1. vizualizáciaObr. 1. vizualizácia

Obr. 2. situáciaObr. 2. situácia

Obr. 3. telocvičňa Svätý Jur, Slávnostné otvorenie ​​​​​​1Obr. 3. telocvičňa Svätý Jur otvorenie 1

Obr. 4. telocvičňa Svätý Jur, Slávnostné otvorenie 2Obr. 4. telocvičňa Svätý Jur otvorenie 2

Obr. 5. telocvičňa Most pri BratislaveObr. 5. telocvičňa Most pri Bratislave


 
 

webygroup

Úvodná stránka