Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuálny stav výstavby

Aktuálne informácie ku dňu 23.7.2018:

Vážení občania,

s radosťou vám oznamujeme, že sa nám podaril ďaľší veľký úspech! Dlho očakávaná kolaudácia novej materskej školy na Javorovej aleji je realitou. Kolaudácia sa konala 8. júna 2018, po odstránení prekážok a následnom získaní súhlasných stanovísk dotknutých orgánov, nadobudlo kolaudačné rozhodnutie právoplatnosť dňa 23.7.2018. 

Napriek počiatočným problémom s financovaním stavby (všetci viete, že súčasní poslanci odmietli schváliť úver a tým umožniť dokončenie stavby o rok skôr) sme to zvládli a dotiahli do úspešného konca rovnako ako základnú školu pred rokom.

Kapacita novej škôlky je 132 detí v šiestich triedach. Triedy sú herne a spálne zároveň, vďaka čomu má každá trieda viac ako 80m2. Každá trieda má svoje vlastné sociálne zariadenie s miniWC, umývadlami a sprchou. Otvorením škôlky bude možné vyhovieť rodičom približne 90 ďalších detí, ktoré budú môcť byť prijaté. Pôvodné dve predškolácke triedy v OC Monar fungujú aj naďalej.

V rámci preventívneho opatrenia sme na oknách na južnej strane budovy nechali nalepiť fólie, ktoré by mali znížiť teplotu v miestnostiach o približne 4 stupne pričom svetelnosť v miestnosti nie je nijako ovplyvnená.

Počas leta bude dokončený areál s ihriskom a inštalované vnútroné vybavenie vrátane nábytku a učebných pomôcok, aby sa deti mohli nerušene hrať a vzdelávať. Vybavenie MŠ, časť areálu ako aj budovy samotnej je spolufinancované z eurofondov, ktoré sme vlani v novembri 2017 získali v rámci výzvy IROP (http://www.chorvatskygrob.sk/oznamy/dobre-spravy-ziskali-sme-eu-fondy-na-dokoncenie-materskej-skoly-.html).

Veríme, že deti a ich rodičia uvítajú nové kapacity v MŠ a že im nová škôlka skvalitní bývanie v našej obci.

Ďakujeme za podporu všetkým, ktorí nám verili, že to dokážeme!

 


Aktuálne informácie ku dňu 23.2.2018:

http://www.chorvatskygrob.sk/oznamy/aktualny-stav-vystavby-skolky-na-ciernej-vode.html

Aktuálne informácie ku dňu 28.9.2017:

Vo vnútri budovy MŠ prebiehajú práce na inštalácii rozvodov vody a elektriny. V uplynulých dňoch bol kompletne zrealizovaný krov MŠ vrátane zastrešenia plechovou krytinou. V najbližších dňoch dôjde k zaklopeniu otvorených časti okolo strechy tak, aby bola budova kompletne uzavretá. Následne sa začne zatepľovať fasáda a vo vnútri dôjde k inštalácii sadrokartónových priečok a zabetónovaniu podláh.

Z hľadiska financovania výstavby MŠ, túto máme kompletne pokrytú z dotácie min. školstva a z eurofondov, ktoré sme teraz získali. Obavy, že stavbu nemáme z čoho financovať, alebo že nebude dokončená sú zbytočné. Skolaudovaním MŠ vznikne približne 90 voľných miest pre škôlkárov.

Financovanie už skolaudovanej základnej školy a areálu je ale iná káva pretože skolaudované neznamená vyplatené. Počas leta sa nahromadili faktúry od dodávateľov na dokončenie školy a areálu, ktorých výška presiahla hranicu pre nútenú správu. S ministerstvom financií sme začali rokovať o riešení prípadne o nútenej správe. Táto situácia vznikla z dôvodu, že niektorí poslanci doteraz neschválili úver na financovanie výstavby školy a to ani na ostatnom zastupiteľstve 19.9.2017, kde sa o ňom opäť hlasovalo avšak neúspešne. Čo je veľmi smutné, že ani jeden z poslancov nedal návrh na zníženie výšky tohto úveru. Keďže obci chýbajú peniaze na doplatenie faktúr a slovo zodpovednosť poslancom nehovorí vôbec nič, je možné, že budeme musieť na chode obce a materských škôl urobiť opatrenia, ktoré sa nebudú rodičom a ani občanom voličom páčiť. Situácia mrzí o to viac, že poslanci zrušili aj pôvodne v roku 2015 schválený úver na 1 milión eur, ktorý obec s prehľadom mohla splácať. Dnes je úverové zadĺženie obce nulové, avšak kvôli neuhradeným faktúram je pravdepodobné, že nútená správa nás neminie. Môžme preto “zodpovedným" poslancom poďakovať. Hanba im. Reputáciu si môžu napraviť ak na najbližšom zastupiteľstve schvália úver 500 tisíc Eur a podporia uznesením 10% spoluúčasť obce požadovanú ministerstvom školstva pri získavaní dotácie na stavbu telocvične na Čiernej vode pri novej škole, ktorú obec dňa 28.9.2017 podala. Uvidíme či zákopová vojna, ktorú niektorí poslanci od neúspešného referenda vedú proti starostovi bude pokračovať aj naďalej alebo či s ňou prestanú a konečne začnú rozmýšľať nad rozvojom tejto obce a potrebami občanov, ktorí ich volili.

Aby sme túto aktualizáciu ukončili pozitívne, dnešným dňom 28.9. 2017 bol namontovaný na fasádu základnej školy nápis ZŠ Javorová alej, ktorý sa podľa prvých reakcií školákom a ich rodičom náramne páči. Sledujte aj naďalej obecné webové stránky a dozviete sa čo bude s obcou v najbližších dňoch.

foto

foto

fotofoto

Aktualizácia ku 31.8.2017:

Do materskej školy bolo v stredu 30.8. privezených POSLEDNÝCH 6 modulov, čiže moduly na stavbu MŠ už boli dodané všetky.

IMG_8742.png

Ešte v ten istý deň začali strechári montovať drevený krov. Plechovú krytinu položia v priebehu budúceho týždňa. Okolo škôlky pribulo lešenie na realizáciu zateplenia a fasády. Okná sú namontované takmer všetky, vnútri dokončujú rozvody kanalizácie a pripravujú rozvody vody a elektirny. Vzadu za škôlkou pokračujú práce na chodníkoch a príprave terénu pre ihrisko.

IMG_8777.png

IMG_8805.pngAreál škôlky je dočasne do ukončenia výstavby MŠ oddelený plotom od areálu školy z bezpečnostných dôvodov.

IMG_8799.png

V škole prebehne v sobotu 2.9.2017 dovoz posledných lavíc a stoličiek do tried, ako aj stolov do jedálne a tým pádom je všetko pripravené na otvorenie školského roku v pondelok, 4.9. o 8:00 ako sa píše v inej časti webu.

IMG_8806.png

IMG_8833.png

Aktualizácia ku 25.8.2017:

Do materskej školy bolo v stredu 23.8. privezených ďalších 6 modulov na horné poschodie. Ešte zostáva dodať posledných 6 kontajnerov. Počas tohoto týždňa začali pripravovať konzoly na drevený krov na budove škôlky, vo vnútri pokračovali s montážou okien, sadrokartónových vnútorných priečok a zárubní, rozvodov kanalizácie a namontovali aj konzoly na osadenie toaliet. Okolo budovy umiestnili lešenie pre montáž zateplenia a fasády. V priebehu budúceho týždňa by mali doniesť posledné moduly, aby mohli včas dokončiť krov a strechu.

IMG_8658.JPG

IMG_8659.JPG

IMG_8668.JPG

IMG_8670.JPG

IMG_8682.JPG

V areáli pokračuje intenzívne finišovanie spevnených plôch, chodníkov a námestí okolo školy a ihrísk.

IMG_8667.JPGV budove ZŠ v časti budúcej kuchyne (nateraz výdajne jedál) boli urobené rozvody vody, namontované ventily a v piatok 25.8. boli dovezené prvé gastrozariadenia (plynové spotrebiče, ohrievače tanierov, varná stolička a pod.). Podlahy v ZŠ a jedálni boli profesionálne vyčistené za pomoci strojov a chémie.

IMG_8525.png

Pani učiteľky ZŠ a MŠ finišujú zariaďovanie jednotlivých tried, na chodby dodávateľ rozmiestnil a namontoval šatňové skrinky a dodal nábytok a skrine do zborovne a kabinetov. Posledný nábytok (lavice, stoličky, police) a tabule prídu budúci týždeň, všetko by malo byť včas hotové.

IMG_8537.JPGIMG_8553.JPGIMG_8547.JPG

Aktualizácia ku 12.8.2017:

Od ostatnej aktualizácie boli dodávateľom privezené ďalšie moduly ku stavbe materskej školy. V piatok 11.8.2017 bolo navezených ďalších 12ks, spolu ich je 48ks, ešte zostáva dodať posledných 12 modulov. Vo vnútorných priestoroch rozostavanej škôlky prebieha inštalalácia okien a vnútorných priečok pre sadrokartóny. V priebehu najbližších dní budú dovezené ďalšie moduly a inštalovaný krov s plechovou strešnou krytinou, tak aby boli hrubé práce hotové do konca augusta.


IMG_8365.png

Firma Swietelsky bude pokračovať s výstavbou chodníkov okolo škôlky, v uplynulých dňoch pokračovali s chodníkom popri ceste na Javorovú alej a vybetónovali príjazd a výjazd zo školského parkoviska.

IMG_8060.png

IMG_8377.png

V budove školy boli na južnej strane namontované žalúzie a v kuchynskej časti boli dorobené vodovodné rozvody pre montáž gastro technológie do budúcej kuchyne. Zariadenie výdajne jedál bude rovnako ako vybavenie školy dodané a namontované počas augusta. Riaditeľka školy dostala v piatok 11.8.2017 od budovy školy kľúče, aby pracovníci školy a škôlky mohli začať s prípravou jednotlivých miestností.

IMG_8378.png

V sobotu 12.8. obecný úrad zrealizoval brigádu na finálnu úpravu terénu areálu, ktorá vyvrcholí ďalšiu sobotu, 19.8. od 8:30 a to výsadbou zelene. Srdečne týmto pozývame všetkých priaznivcov školy, rodičov školákov a ďalších dobrovoľníkov, aby prišli pomôcť so sadením okrasnej zelene, kríkov a hrabličkovaním okolia skolaudovanej budovy školy. Prosíme Vás, aby ste si so sebou doniesli svoje pracovné náradie typu lopaty, rýle, motyky a hrable. Občerstvenie a obed bude zabezpečené. Tešíme sa na Vás.

IMG_8384.png

Aktualizácia 31.7.2017:

Budova základnej školy a jedálne je právoplatne skolaudovaná!

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli dosiahnuť tento cieľ, špeciálne petičnému výboru (p.Michnicová, p.Poláková a p.Florek) za dostavbu školy a všetkým, ktorí túto petíciu podpísali. Celý článok o škole je tu.

Aktualizácia 14.7.2017:

Budova základnej školy a jedálne vo vnútri je hotová už takmer mesiac, majstri dolaďujú posledné kolaudačné detaily, vrátane marmolitu na fasáde, aby bol výsledok dokonalý. 

Stavebný objekt SO 04 Materská škola má zdržanie asi 2 týždne oproti pôvodnému termínu, moduly sú navážané priebežne od konca júna. V piatok 14.7.2017 bola navezená zhruba polovica z celkového počtu 60 modulov, pričom začali napájať horné poschodie materskej školy ku krovu jedálne.

Areál školy prešiel podstatnými zmenami, parkovisko je hotové, chodníky pri hlavnom vstupe a okolo školy sú hotové. Poslednú časť chodníkov pri jedálni firma Swietelsky Slovakia práve dokončuje. Okolo školy a jedálne je navezená ornica, ktorá ešte prejde finálnymi terénnymi úpravami, ktoré zabezpečuje firma Noran. 

Pred školou realizuje Swietelsky vjazd a výjazd ku škole, preto prosíme občanov o trpezlivosť s aktuálnym stavom, kedy je rozobraný chodník a obmedzená premávka na časti cesty na Javorovú alej. Stĺpy verejného osvetlenia boli preložené k plotu školy aby neprekážali na chodníku. Finálny stav ako bude dopravné napojenie vyzerať je na vizualizácii nižšie. Súčasťou 3 metrového združeného chodníka pred školou bude aj cyklotrasa, aby bol prístup ku škole bezpečný.

Z hľadiska vybavenia školy, obec zrealizovala verejné obstarávanie na zariadenie prvých 6 tried a ďalšieho vybavenia pre učiteľský zbor na základe požiadaviek p.riaditeľky ZŠ. Rovnako obec zazmluvnila dodávateľa gastrotechnológie a nevyhnutného vybavenia výdajne jedál tak, aby bolo všetko v auguste nainštalované a pripravené do prevádzky.

Pohľad na ZŠ, jedáleň a rozostavanú MŠ:

IMG_7822.png

Požiarne schodisko a marmolit na fasáde:

IMG_7825.png

Dlažba hlavný vchod ZŠ:

IMG_7826.png

Chodník pred ZŠ a jedálňou:

IMG_7827.png

Situácia dopravy - vjazd do školy.

IMG_7823.png

Rozobratý chodník pri ceste na Javorovú alej:

IMG_7724.png

Vnútro prízemia MŠ:

IMG_7833.png

Moduly horné poschodie MŠ:

IMG_7839.png

 

Ďalšia aktualizácia - foto je uvedená pri Dni otvorených dverí 

Dňa 19. júna 2017 od 18:00 sa konal ďalší Deň otvorených dverí v priestoroch stavby novej základnej a materskej školy na Javorovej aleji na Čiernej vode. Sme radi, že sa na stavbu prišlo pozrieť množstvo ľudí. Žiaľ z poslancov obecného zastupiteľstva, ktorí sú od počiatku proti výstavbe školy, sa neprišiel pozrieť žiadny.

Na dni otvorených dverí sa mohli občania na vlastné oči presvedčiť o skutkovom stave školy - horné poschodie bolo hotové a upratané. V dvoch triedach boli nanosené na ukážku lavice a stoličky. Spodné poschodie bolo tesne pred dokončením a finálnym uprataním.

Nižšie je pár obrázkov z priestorov školy, špeciálne zameraných na siete parafrázujúc známu hlážku z filmu Vrchní prchni: elektrina svieti, voda tečie, toalety splachujú.

Školu v každom prípade dokončíme a pripravíme tak, aby do nej mohli deti od septembra nastúpiť. Smutné je, že poslanci doteraz neschválili úver a kladú si ďalšie podmienky, čím dostávajú obec a jej  občanov do nepríjemnej situácie z dôvodu neuhrádzania faktúr načas a nemožnosti realizovať aj iné potrebné aktivity a investície.

Obec je finančné zdravá aj schopná úver v sume do 1,4 mil Eur s prehľadom splácať a zároveň realizovať množstvo iných aktivít, ktoré sú tiež potrebné. Aktuálne však nebudú ani Dni obce a nebude možné investovať do ďalších rozvojových projektov obce (rekonštrukcia ČOV, výstavba cyklotrás, projekt a výstavba Denného centra pre seniorov a pod.). 

Nepomohol ani mediálny tlak (reportáž o škole v hlavných správach v televízii) ani účasť susedov ktorí prišli na zastupiteľstvo v utorok 20. júna. Je ťažké pracovať s ľuďmi od ktorých závisí rozvoj tejto obce a financovanie školy ktorá je už dnes hotová, keď nič z toho nechcú odsúhlasiť. Pritom stačí tak málo...

 

Aktualizácia 2.6.2017:

Prešiel ďalší týždeň intenzívnych príprav na finalizáciu školy, dodávateľ začal s montážou LED svietidiel v triedach a na chodbách, triedy na hornom poschodí majú nalepené linoleum, zostáva už podľa miestnosti. V jedálni dokončili priečky a osadili okná smerom ku skôlke. Zvonku začali naťahovať omietku a postupne odstraňujú lešenie, v okolitom areáli prebiehajú finálne úpravy terénu a pracujú na pokládke chodníkov.

O celú situáciu s výstavbou a neschválením úveru na dostavbu školy sa zaujímajú už aj médiá, v uplynulom týždni boli nakrúcať obe komerčné televízie, ktoré pripravujú reportáže do hlavných správ v najbližšom období.

IMG_6991.png

IMG_6965.png

IMG_6956.pngIMG_6937.png

IMG_6931.png

 

Aktualizácia 26.5.2017:

Je za nami ďalší týždeň slídnej, kvalitne odvedenej práce. Vo vnútri školy naďalej pokračujú dokončovacie práce, začali inštaláciu zásuviek a vypínačov, obklady v triedach a sociálnych zariadeniach, na stropoch je namontovaný akustický sadrokartón a v celej škole sú podlahy pripravené na finálnu pokrývku linolea alebo dlažby podľa miestnosti. Zvonku začali pracovať na dokončovaní fasády a príprave terénu na pokládku chodníkov.

Všetko (okrem financovania úverom, ktorý poslanci stále neschválili) nasvedčuje tomu, že škola bude dokončená včas a v septembri 2017 privíta nových žiakov.

Fotografie z piatku 26.5.2017.

Detail steny s vypínačmi a zásuvkami.

IMG_6813.png

Príprava pre umývadlo v triede.

IMG_6814.png

Panoramatický pohľad na krásne biele priestory novej triedy. Ešte LED svietidlá, umývadlo, linoleum a môžeme začať inštalovať lavice, stoličky a tabuľu.

IMG_6817.png

Toalety - príprava na "kachličkovanie" a už hotové obklady.

IMG_6822.png

IMG_6820.png

Kotolňa je plne funkčná.

IMG_6828.png

Jedáleň, zatiaľ vyzerá ako sklad stavebnín...

IMG_6829.png

 

Aktualizácia 22.5.2017:

Vo vnútri školy prebiehajú dokončovacie práce - na hornom poschodí prebieha maľovanie jednotlivých miestností, na spodnom poschodí dokončujú úpravy sádrokartónu. Na chodbách boli namontované okná - svetlíky, majstri dokončujú zaklápanie stropov akustickým sadrokartónom, aby bol znížený prestup hluku v rámci objektu. V jedálni boli osadené okná a radiátory, v priebehu budúceho týždňa budú finalizovať sadrokartóny a podlahy aj v jedálni. Pri pohľade na vonkajší areál vidieť, že dodávateľ firma Noran s.r.o. začala vykonávať terénne úpravy na pozemku. Parkovisko pri škole je hotové, pripravuje sa vjazd do areálu a chodníky.

IMG_6589.png

IMG_6584.png

IMG_6614.pngIMG_6628.png

IMG_6521.png

Aktualizácia 9.5.2017:

V uplynulých dňoch dodávateľ zrealizoval zastrešenie jedálne, zateplenie krovu polystyrénom, zateplenie zvyšnej časti budovy základnej školy minerálnou vlnou. Zvonku vidieť postup prác na parkovisku vedľa základnej školy. ZSE-D začali realizáciu ryhy pre pokládku káblov VN prípojky do trafostanice na pripojenie elektriny pre celý komplex.

Vo vnútri školy prebiehajú dokončovacie práce - sádrokartón, podlahy, boli osadené zárubne. PO dokončení prác na škole sa práce presúvajú na budovu jedálne. Vo fabrike aktuálne prebieha výroba modulov pre materskú školu.

Zateplenie ZŠ:

IMG_6247.JPG

Strecha na jedálni:

IMG_6159 2.jpg

Pohľad na zateplenie zozadu:

IMG_6187 2.jpg

Dokončovanie sádrokartónu:

IMG_6169 2.jpgPotery:

IMG_6178 2.jpgParkovisko v areáli školy:

IMG_6189 2.jpg

 

Aktualizácia 22.4.2017:

Uplynulý týždeň počasie pripomínalo skôr zimu ako neskorú jar a preto nám občas zasnežilo a zapršalo. Stavba rástla ako z vody :-) Počas soboty 22.4.2017 začal dodávateľ Neuschwendtner s.r.o. realizáciu poterov podláh v budove základnej školy. V uplynulom týždni po veľkonočných sviatkoch  namontovali v škole radiátory a na budovu jedálne strechu. Vďalšom týždni dokončia potery a namontujú na strechu SO 03 jedálne aj krytinu. Vo fabrike aktuálne vyrábajú rámové konštrukcie pre budovu materskej školy SO 04.

Všetkých Vás pozývame na najbližšie zastupteľstvo do Bizmayera, v utorok 25.4.2017 o 18.00, aby ste na vlastné oči videli ako budú poslanci hlasovať za úver na dokončenie školy a škôlky.


IMG_5957.JPG

IMG_5977.JPG

IMG_5984.JPG

 

Aktualizácia 18.4.2017:

Vo štvrtok 13.4.2017 boli navezené a uložené posledné moduly SO 03 jedálne. 

Vnútorné vybavenie základnej školy SO 02 má už inštalované rozvody vody, elektriny, kanalizácie, slaboprúdu a aj vykurovania. Stavebníci pripravujú inštaláciu sadrokartónu, ktorý by mal byť hotový do konca apríla. Následne dojde k zaliatiu podláh samonivelizačným poterom počas prvého májového týždňa.

Zvonku je zrealizované zateplenie minerálnou vlnou, kompletné zastrešenie budovy školy SO 02 a aktuálne prebieha príprava pre inštaláciu krovu a krytiny aj na budove jedálne, ktoré bude zrealizované do 25.4.2017.

IMG_5726.png

IMG_5512.png

IMG_5520.png

IMG_5518.png

IMG_5516.png

IMG_5759.png

IMG_5888.png

 

Aktualizácia 24.3.2017:

Posledný modul k Základnej škole SO02 bol položený dňa 23.3.2017 spolu s prvým modulom Jedálne SO 03. Aktuálne prebieha realizácia strechy na základnej škole - jej zakrývanie. Následne začne realizácia zateplenia a fasády ZŠ. Navážanie zvyšných modulov Jedálne prebehne v poslednom marcovom týždni.

Spoločnosť Swietelsky ukončila navážanie zeminy do podložia parkoviska a príjazdovej cesty, pričom obe tieto komunikácie by mali byť dokončené okolo Veľkonočných sviatkov v závislosti od vplyvov počasia. V priebehu piatku 24.3. bude vyčistená prístupová komunikácia na Javorovú alej od nanoseného blata/zeminy. 

IMG_5210.JPG

IMG_5202.JPG

Základná škola SO02 - navážanie zvyšných 21 modulov ZŠ prebehne od pondelku 19.3., zároveň začne realizácia pokrytia strechy - klampiarske práce. Celá hrubá stavba ZŠ by mala byť hotová do 31.03.2017, pod strechou. Aktuálne sú montované okná s 3sklom (naviac oproti vytendrovaným 2sklám), vo vnútri prebieha montáž elektrických a vodárneských rozvodov a kanalizácie. Zvonku je pripravené lešenie na zatepľovanie budovy minerálnou vlnou tak, aby splnila požadovaný energetický certifikát pre verejné budovy.

Jedáleň SO03 - dodávateľ dodá moduly v počte 24 kusov po dokončení ZŠ, následne bude pokračovať realizácia krovu a vnútorné vybavenie.

Stavebné objekty SO02 a SO03 sú samostatne skolaudovateľný celok. Pokiaľ nebudú zabezpečené finančné zdroje je ohrozené dokončenie ZŠ a jedálne a ďalšia časť, čiže materská škôlka SO04, sa nebude realizovať vôbec.

 

 


 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 


Úvodná stránka